Nejprodávanější

Biologický enzymatický přípravek urychlující kompostování díky obsaženým mikroorganismům. Vystačí na 4 m³. V balení jsou rukavice zdarma.

Super urychlovač kompostu ze 100 % přírodních surovin. Rozkládá i celulózu. Kompost hotový již za 1 měsíc. Balení na 0,5 m³ kompostu.

Kompostovací preparát na bázi přírodních mikroorganismů k zahájení a urychlení kompostovacího procesu. Na 2,5 m³ kompostu.

Urychlovač kompostování Radivit 1 kg na bázi užitečných bakterií. Vystačí na 2 m³ kompostu nebo 33 m2 plochy.

Kapalný přírodní přípravek k urychlení procesu kompostování. Koncentrát na bázi bylin vystačí na 500 litrů zálivky. Pro výrazné zkrácení doby kompostování.
Kompostování odpadu při řezu dřevin a živých plotů
Větve je třeba rozdrtit, menší větvičky nasekat nadrobno. Tento materiál je chudý na živiny a je vhodný především k přípravě mulčovacího kompostu. Rozdrcenou dřevní hmotu je dobré kombinovat s posečenou trávou. Tím se travní hmota provzdušní a snáze humifikuje.
Kompostování posečené trávy
Posečená tráva sama o sobě je ve větším množství ke kompostování nevhodná, protože je příliš vlhká a neprovzdušněná, takže zahnívá a páchne. K posečené trávě je proto dobré přidat drcené dřevo, piliny a hobliny, které travní hmotu provzdušní.
Ve speciálním uzavřeném termokompostéru se směs dobře zahřívá. Vlivem vysokých teplot však mohou v kompostovaném materiálu vznikat práškovitá přeschlá ložiska. Proto se doporučuje po 2 až 3 týdnech kompost promichat a prolít vodou. Již za 6 až 8 týdnů ziskáte hodnotný mulčovací kompost.
Co na kompost patří a co ne ?
Nejdříve co na kompost nepatří: maso, tuky, mléčné výrobky, pečivo, zbytky rostlin napadených houbovými chorobami, popel, novinový papír, exkrementy.
Do kompostu patří: všechny rostlinné zbytky ze zahrady, co nejdrobněji rozmělněné, plus vybraný kuchyňský odpad jako je kávová sedlina, čajové sáčky či vaječné skořápky. A samozřejmě, kvalitní urychlovač kompostu.