Samoobslužné sáčky
Nejprodávanější
Samoobslužné sáčky jsou účinnou metodou, jak se zbavit hlodavců. Samoobslužné se jim říká proto, protože si jej hlodavci sami roztrhnou a sežerou. Sáčky stačí umístit do plastové deratizační staničky tam, kde je potřeba.
Mezi nejprodávanější sáčky patří modré sáčky značek Kilrat a Ratimor. Ekonomickou a stále účinnou variantou jsou červené sáčky Bros.
Všechny tyto přípravky fungují jako účinná náhrada za legendární produkt GARDENTOP pasta, jehož prodej byl ukončen.
Radíme s výběrem
Jak samoobslužné sáčky fungují ?
Sáčky obsahují látku, která způsobuje ředění krve. U hlodavce po pozření sáčku nastane vnitřní krvácení, které pocítí jako dušnost. Potkan nebo krysa necítí bolest, ale protože pociťuje nedostatek vzduchu, vylézá ven na vzduch. Minimalozuje se tak riziko úhynu škůdce v nepřístupných vnitřních prostorech.
Jaký je rozdíl mezi modrými a červenými sáčky ?
Oba druhy sáčků fungujé na stejném princpiu, liší se pouze silou účinné látky. Červené sáčky obsahují Bromadiolon. Ten je dostatečně účinný pro běžné použití a má nižší cenu.
Dražší modré sáčky mají agresivnější účinnou látku Brodifakum (Brodifacoum). Použijte je, pokud jsou hlodavci přemnožení nebo pokud chcete jistotu nejsilnějšího možného účinku nástrahy. Hlodavec nemusí modrých sáčků pozřít tolik, a stejně uhyne.
Výhody samoobslužné sáčků
Mezi hlavní výhody samoobslužných sáčků patří:
- snadná manipulace,
- vysoká atraktivita návnady pro škůdce,
- na sáčku hned poznáte jestli už jej škůdce začal konzumovat,
- sáčky jsou odolné proti vlhkosti, neplesniví.
Samoobslužné sáčky jsou vhodné k aplikaci do deratizačních staniček. Měká gelovitá hmota v papírovém sáčku se dá dobře napíchnout na trny v deratizačních staničkách. Používání jedu ve staničkách se doporučuje proto, aby se k návnadě nedostal nikdo jiný, než škůdce kterého se chcete zbavit.
Nabídka deratizačních staniček je zde: