Nejprodávanější

Lepové desky určené k ochraně rostlin před škodlivým hmyzem, jako molice, vrtule třešňové, dřepčíci, nosatci, třásněnky, vrtalky či smutnice.

Přírodní postřik proti savým a žravým škůdcům jako jsou housenky, mandelinky, smutnice, svilušky, bělásci, mšice, molice a kněžice.

Bylinkový koncentrát proti škůdcům rostlin, typicky mšicím. Na zeleninu, bylinky a venkovní rostliny. Chrání před padlím. Na 82-125 m².

Proti savému a žravému hmyzu: mšice, mandelinka bramborová, obaleč, květopas, podkopníček, molice, bělásek, krytonosec, kněžice.

Insekticid k hubení savého a žravého hmyzu: mšice, mandelinka bramborová, houbomilka česneková, molice, bělásek, svilušky, kněžice.

10ks žlutých lepových desek pro odchyt škodlivého hmyzu na zahradních a skleníkových rostlinách a ovocných stromech.

Postřikový insekticid proti volně žijícím savým a žravým škůdcům, jako jsou mšice, smutnice, svilušky nebo zavíječ zimostrázový.

Univerzální přírodní insekticid a akaricid na bázi pomerančové silice. Účinkuje na mšice, molice, svilušky, puklice, smutnice i třásněnky. Dále na padlí, houbové choroby a rzi....

Postřik na mandelinky, mšice, housenky, puklice, pilatky, dřepčíky a jiné savé a žravé škůdce.

Lepové lapače k ochraně zeleniny, ovoce, skleníků a pokojových rostlin před škodlivým létajícim hmyzem. S drátky pro zavěšení.

Přírodní koncentrát proti mandelince bramborové, obaleči jablečnému, pilatkám, třásněnkám a dalším škůdcům na ovoci a zelenině.

Žluté lepové destičky k ochraně pokojových a balkonových rostlin před škodlivým hmyzem, jako jsou molice, mšice a smutnice.

Lepidlo ve spreji pro ochranu stromů a rostlin proti lezoucímu hmyzu. Má dlouhotrvající účinek. Neobsahuje insekticidy. Ideální na rozpraskanou kůru.

Přírodní přípravek s unikátní recepturou proti savým škůdcům jako jsou např. mšice, molice, třásněnky, svilušky ad. Balení až na 20 l aplikační kapaliny.

Přírodní insekticidní koncentrát proti mandelince bramborové, obaleči jablečnému, třásněnkám, pilatkám a dalším škůdcům na ovoci a zelenině.

Koncentrát na bázi přírodních látek k hubení mšic, molic, svilušek, savých a žravých škůdců na zelenině, bylinkách a zahradních rostlinách.

Bylinkový koncentrát s novou recepturou na savé škůdce, červce a padlí. K použití na zeleninu, bylinky a venkovní zahradní rostliny.

Přírodní ochrana rostlin proti larvám smutnic v substrátu. Menší balení obsahující nimbový olej (Neem azal) je ideální do skleníku nebo do domácnosti pro aplikaci do květináčů.

Koncentrovaný insekticid proti mandelince bramborové, obaleči jablečnému, třásněnkám, pilatkám a dalším škůdcům na ovoci a zelenině.

Sprej k ochraně okrasných rostlin před savým hmyzem jako mšice, třásněnky, molice, svilušky a červci. Do zahrad, skleníků, zimních zahrad i obytných prostor.

Přírodní postřik s novou recepturou na savé škůdce, červce a padlí. K použití na zeleninu, bylinky a venkovní zahradní rostliny. Bez ochranné lhůty.

Modré lepové desky jako lapač na třásněnky ve sklenících a na pokojových rostlinách.

Požerový a kontaktní přípravek proti housenkám motýlů a můr (obalečů, třásněnek, mandelinky bramborové ad.).

Postřik na puklice, mandelinky, mšice, červce, dřepčíky, pilatky a jiné savé a žravé škůdce.

Insekticid na savý a žravý hmyz: mandelinka bramborová, mšice, květopas, makadlovka, obaleč, třásněnka, kněžice, housenky, brouci a ploštice.

Žluté lepové pásky k ochraně pokojových rostlin před smutnicemi, molicemi, sviluškami, třásněnkami a jiným škodlivým hmyzem.

Lehká kvalitní síť ochrání rostliny na zahradě nebo ve sklenících před hmyzími škůdci. Velikost a tvar lze snadno upravit.

Lepové desky určené k ochraně okrasných rostlin a zeleniny před třásněnkami.

Systémově a kontaktně účinný insekticid s acetamipridem a olejem. K hubení larev i dospělců odolných škůdců jako jsou molice, mšice, červci a housenky.

Dravý roztoč Typhlodromus pyri (T pyri) likviduje škodlivé roztoče v sadech a vinicích. Hubí svilušky, hálčivce, vlnovníky a třásněnky.

Dravý roztoč Typhlodromus pyri chrání sady a vinice před sviluškami, hálčivci, vlnovníky a třásněnkami. Aplikuje se od prosince do března.
Jak poznat napadení třásněnkami?
Příznakem napadení třásněnkami jsou stříbřitě, později hnědě flekaté listy, které následně usychají. Dalším typickým příznakem jsou černé tečky - kapky trusu. Střírná barva listů je reakcí rostliny na sliny larev.
Třásněnkám se daří zejména při teplém a suchém počasí. Za horkých letních dní se mohou vyrojit ve velkém množství a obtěžovat i lidi.
Jak se zbavit třásněnky?
Třásněnek se nejrychleji zbavíte tak, že listy rostliny postříkáte univerzálním přírodním postřikem jako je NeemAzal nebo Agro Natura Rock Effect. Dlouhodobou ochranu před třásněnkami zajistí jednorázová aplikace dravého roztoče T.pyri, který požírá larvy třásněnek. Proti dospělým třásněnkám nasaďte na rostliny modré lepové desky, které třásněnky přitahují.
Venku pomáhá vysazení bariér z nehostitelských rostlin kolem plodin, které potřebujete ochránit. Pokud máte na zahradě durman obecný, odstraňte jej, třásněnky velmi přitahuje.
Modré nebo žluté pasti
Třásněnky silně přitahuje modrá barva, ať už v podobě lepivých desek nebo modrého světla. Proto jsou modré lepové pasti na třásněnky nejúčinnější. Fungují ale pouze proti třásněnkám, ostatní hmyz nepřitahují. Pokud potřebujete rostliny ochránit specificky před silnou infestací třásněnek, nasaďte modré desky. Pokud chcete univerzální ochranu, která bude fungovat i proti příležitostnému výskytu třásněnek, zvolte žluté desky.
Jak se třásněnky rozmnožují?
Třásněnky procházejí cyklem vajíčko-larva-kukla-dospělec. Široce rozšířená třásněnka zahradní vytváří v našich zeměpisných šířkách typicky 2 až 3 generace ročně, ve sklenících nebo v teplém roce i více. Dospělé třásněnky přezimují ukryté v zemině nebo organickém odpadu na jejím povrchu.
Nejčastější druhy třásněnek
Nejrozšířenějším druhem třásněnky je třásněnka zahradní (Thrips tabaci). Napadá široké spektrum rostlin v otevřené zahradě i ve skleníku. Napadá košťáloviny, cibuli, česnek, pórek nebo řepu.
Pokud vás trápí třásněnka ve skleníku, může se jednat o třásněnku květní (Frankliniella intonsa), která prefeeuje kryté prostory. Typicky napadá papriky, rajčata, okurky a okrasné květiny.
Zemědělcům působí starosti zejména Třásněnka pšeničná (Limothrips cerealium) a třásněnka ostnitá (Limothrips denticornis), která napadá ječmen a žito.
Zcela nevybíravá je Třásněnka úzkohlavá (Thrips angusticeps), která nepohrdne okrasnými květinami, zeleninou ani obilninami, často ji najdeme na listech bramobor. Opakem je Třásněnka hrachová (Kakothrips robustus), která se živí květy, poupaty a lusky hrachu.
Méně známou virovou bronzovitost rajčat má na svědomí nejčastěji třásněnka západní (Frankliniella occidentalis), invazivní druh třásněnek, který se Evropu šíří od 70. let.