Nejprodávanější

Přírodní postřik z přesličky rolní pro podporu zdravotního stavu rostlin a pro odolnost proti houbovým chorobám. Má vysoký obsah minerálů.

Koncentrát na bázi přírodních látek k hubení mšic, molic, svilušek, savých a žravých škůdců na zelenině, bylinkách a zahradních rostlinách.

Univerzální přírodní insekticid a akaricid na bázi pomerančové silice. Účinkuje na mšice, molice, svilušky, puklice, smutnice i třásněnky. Dále na padlí, houbové choroby a rzi....

Bylinkový koncentrát proti škůdcům rostlin, typicky mšicím. Na zeleninu, bylinky a venkovní rostliny. Chrání před padlím. Na 82-125 m².

Balení dvou fungicidních produktů proti padlí, strupovitosti a skládkovým chorobám jádrovin.

Fungicidní přípravek proti moniliové spále a hnilobě švestek a jiných peckovin, padlí révy, strupovitosti a padlí jádrovin.

Proti padlí vinné révy, plísni šedé, padlí a strupovitosti jádrového ovoce, padlí zeleniny. Jednodenní ochranná lhůta.

Přípravek proti padlí na révě, zelenině, ovocných stromech, okrasných rostlinách a jahodníku. Působí také jako akaricid, proti vlnovníkům a hálčivcům.

Kumulus WG proti padlí je sirný fungicid s protektivním kontaktním účinkem, rychlým nástupem účinnosti a reziduálním působením proti houbovým patogenům ze skupiny pravých padlí...

Přírodní postřik s novou recepturou na savé škůdce, červce a padlí. K použití na zeleninu, bylinky a venkovní zahradní rostliny. Bez ochranné lhůty.

Účinný postřikový fungicid k ochraně angreštu a černého rybízu proti americkému padlí. Pro přípravu až 20 litrů aplikační kapaliny.

Fungicidní přípravek proti moniliové spále a hnilobě peckovin, padlí révy, strupovitosti a padlí jádrovin.

Bylinkový koncentrát s novou recepturou na savé škůdce, červce a padlí. K použití na zeleninu, bylinky a venkovní zahradní rostliny.

Přípravek proti kadeřavosti broskvoní, plísním, padlí a houbovým chorobám ovoce, zeleniny a okrasných rostlin. Obsahuje sójový lecitin.

Rostlinný biostimulant z extraktu mořských řas, s biologickým uhlíkem, jódem a dalšími látkami pro odolnost peckovin, jádrovin, zeleniny a rostlin pěstovaných ve skleníku.

Rostlinný biostimulant z extraktu mořských řas, s biologickým uhlíkem, jódem a dalšími látkami pro odolnost peckovin, jádrovin, zeleniny a rostlin pěstovaných ve skleníku.

Přírodní prostředek na všechny druhy padlí vč. amerického padlí na angreštu a rybízu a plísni chmele. Balení 100 ml až na 10 l aplikační kapaliny.

Účinný postřikový fungicid k ochraně zeleniny a okrasných rostlin před hobovými chorobami.

Kontaktní fungicid proti houbovým patogenům na révě, jabloních, drobném ovoci, zelenině a okrasných rostlinách.
Jak se padlí šíří?
Padlí se šíří sporami (nazývanými konidie) pomocí větru a vody, přenáší jej i hmyz. Spory jsou odolné vůči chladu a přezimují v půdě. Nemoc postupuje od spodní části rostliny směrem nahoru. Nejdříve jsou napadeny spodní listy, vždy na své horní straně. Jak nákaza postupuje, postupně se bílé skvrny objevují na stoncích a plodech.
Padlí se šíří ve vlhkém a teplém prostředí, nejvíce v letních měsících. Kromě postřiku na padlí je důležité shrabovat na podzim spadané tlející listí, aby zde nepřezimovaly spory. Příliš husté keře doporučujeme prořezat, aby se rostlina provzdušnila a profukovalo přes ni.
Co pomáhá proti padlí?
Obecně proti všem druhů padlí platí tyto zásady:
- pěstovat odolné odrůdy
- prořezávat, udržovat vzdušné keře a stromky
- nepřelévat, nepřehnojovat dusíkem
- při první známce onemocnění ihned odstranit napadené části
- aplikovat postřik proti padlí
Druhy padlí
Padlí angreštové
Nejrozšířenější je tzv. americké padlí angreštové. Existuje i evropské padlí angreštu, ale je málo rozšířené. Nověji se americké padlí nazývá také padlí hnědé, protože napadené plody hnědnou. Plíseň napadá plody a listy. Je to nejvážnější choroba angreštů, napadá i rybíz. Napadené stromky snadněji namrzají. Obranou je vysazovat odolné odrůdy, nevysazovat na vlhká místa, vysazovat v rozestupech, udržovat vzdušné porosty, nepřehnojovat dusíkem a stříkat přípravkem Discus nebo Agro Natura Effect na přírodní bázi.
Padlí rybízové
Napadá červený, bílý i černý rybíz a jostu - křížence angreštu a rybízu. Jedná se ale o americké padlí angreštové.
Padlí růžové
Nejčastější houbová choroba růží. Opět bělavý až šedobílý moučnatý povlak na výhoncích, poupatech a listech, deformace. Kromě postřiku Discus je obecným řešením pěstování odolných odrůd s kožovitými lesklými listy, na kterých se padlí hůře udrží. Padlí se daří, když v létě večer stříkáme růže a voda se z listů neodpaří a zůstanou mokré přes noc. Silně napadené části růži je potřeba odstřihnout a spálit, pokud již houba prorostla pletivem, nelze tuto část rostliny zachránit.
Padlí révové
Padlí révy způsobuje moučnatý bílý povlak na listí a bobulích, které zasychají nebo později praskají. Proto se označuje také jako moučnatka. Stejně jako ostatním druhům padlí se této plísni daří v teplém a vlhkém počasí. Nejnáchylnější odrůdy vinné révy jsou Müller Thurgau, Modrý Portugal a Veltlínské zelené. Řešením je postřik na bázi síry Cabrio, nebo univerzálnější Discus či Kumulus WG. Padlí révové likviduje také silný mráz.
Padlí jabloňové
Způsobuje bělavý povlak na listech a na koncích letorostů. Padlí prakticky nenapadá plody, pokud ano, tak způsobuje pouze estetické škody jablek (rzivost jablečné slupky). Snižuje přírůstky dřeva a výnosy jabloní. Řešením jsou odrůdy odolné vůči padlí (nejnáchylnější jsou Idared a Jonathan), pravidelné průklesty jabloní, nehnojit moc dusíkem. Odstranit napadené výhonky, 2 týdny před květem ošetřit postřikem Kumulus WG nebo Discus a pak opakovat až do července.