Nejprodávanější

Lepové desky určené k ochraně nejen pokojových rostlin před škodlivým hmyzem, jako molice, smutnice či mšice.

Insekticid k hubení mnoha škůdců na ovoci, zelenině a okrasných rostlinách. Účinný proti mandelince, mšicím, obaleči jablečnému, molicím, puklicím, vlnatce krvavé..

K ochraně pokojových rostlin, skleníků, zeleniny, třešní před létajícím škodlivým hmyzem. Na mšice, molice, smutnice, vrtuli třešňovou.

Postřik proti škůdcům ovoce, zeleniny a okrasných rostlin. Funguje proti mandelince, mšicím, obaleči jablečnému, molicím a vlnatce krvavé.

Koncentrát na bázi přírodních látek k hubení mšic, molic, svilušek, savých a žravých škůdců na zelenině, bylinkách a zahradních rostlinách.

Žluté lepové destičky k ochraně pokojových a balkonových rostlin před škodlivým hmyzem, jako jsou molice, mšice a smutnice.

Insekticid k hubení savého a žravého hmyzu: mšice, mandelinka bramborová, houbomilka česneková, molice, bělásek, svilušky, kněžice.

Přírodní postřik proti savým a žravým škůdcům jako jsou housenky, mandelinky, smutnice, svilušky, bělásci, mšice, molice a kněžice.

Univerzální přírodní insekticid a akaricid na bázi pomerančové silice. Účinkuje na mšice, molice, svilušky, puklice, smutnice i třásněnky. Dále na padlí, houbové choroby a rzi....

Lepové desky určené k ochraně rostlin před škodlivým hmyzem, jako molice, vrtule třešňové, dřepčíci, nosatci, třásněnky, vrtalky či smutnice.

Bylinkový koncentrát proti škůdcům rostlin, typicky mšicím. Na zeleninu, bylinky a venkovní rostliny. Chrání před padlím. Na 82-125 m².

Systémově účinný insekticid. K hubení molice skleníkové, mšic a mšice bavlníkové v okrasných rostlinách. Láhev stačí doplnit vodou a postřik je připraven.

Žluté lepové desky na mšice, molice, smutnice či dřepčíky. Chrání rostliny po celou sezónu.

Postřik na mandelinky, mšice, housenky, puklice, pilatky, dřepčíky a jiné savé a žravé škůdce.

Přírodní přípravek s unikátní recepturou proti savým škůdcům jako jsou např. mšice, molice, třásněnky, svilušky ad. Balení až na 20 l aplikační kapaliny.

Přírodní sprej proti savým a žravým škůdcům: mšice, svilušky, molice, dřepčíci, vlnovníci. Vhodný na ovocné stromy, bobuloviny, jahodník, zeleninu. Do skleníků, zimních...

Koncentrovaný postřik bez chemie proti mšicím, dřepčíkům, sviluškám, molicím. Vhodný na pokojovky, ovoce a zeleninu, bez ochranné lhůty.

Postřikový insekticid proti volně žijícím savým a žravým škůdcům, jako jsou mšice, smutnice, svilušky nebo zavíječ zimostrázový.

Žluté pásy pro účinné vábení a odchyt škodlivého hmyzu jako jsou mšice, molice, smutnice. V balení 10ks a drátky k snadnému přichycení na stromy.

Postřik na puklice, mandelinky, mšice, červce, dřepčíky, pilatky a jiné savé a žravé škůdce.

Žluté lepové šipky k odchytu molice, mšice, smutnice a vrtalky na pokojových rostlinách.

10ks žlutých lepových desek pro odchyt škodlivého hmyzu na zahradních a skleníkových rostlinách a ovocných stromech.

Proti savému a žravému hmyzu: mšice, mandelinka bramborová, obaleč, květopas, podkopníček, molice, bělásek, krytonosec, kněžice.

Přírodní ochrana rostlin proti larvám smutnic v substrátu. Menší balení obsahující nimbový olej (Neem azal) je ideální do skleníku nebo do domácnosti pro aplikaci do květináčů.

Systémově a kontaktně účinný insekticid s acetamipridem a olejem. K hubení larev i dospělců odolných škůdců jako jsou molice, mšice, červci a housenky.

Přírodní postřik s novou recepturou na savé škůdce, červce a padlí. K použití na zeleninu, bylinky a venkovní zahradní rostliny. Bez ochranné lhůty.

Insekticid k hubení škůdců na ovoci, zelenině a okrasných rostlinách. Proti mandelince, mšicím, obaleči jablečnému, molicím, vlnatce krvavé.

Sprej k ochraně okrasných rostlin před savým hmyzem jako mšice, třásněnky, molice, svilušky a červci. Do zahrad, skleníků, zimních zahrad i obytných prostor.

Bylinkový koncentrát s novou recepturou na savé škůdce, červce a padlí. K použití na zeleninu, bylinky a venkovní zahradní rostliny.

Lepové lapače k ochraně zeleniny, ovoce, skleníků a pokojových rostlin před škodlivým létajícim hmyzem. S drátky pro zavěšení.

Insekticid na savý a žravý hmyz: mandelinka bramborová, mšice, květopas, makadlovka, obaleč, třásněnka, kněžice, housenky, brouci a ploštice.

Žluté lepové pásky k ochraně pokojových rostlin před smutnicemi, molicemi, sviluškami, třásněnkami a jiným škodlivým hmyzem.

Lehká kvalitní síť ochrání rostliny na zahradě nebo ve sklenících před hmyzími škůdci. Velikost a tvar lze snadno upravit.
Nevíte, jaký postřik proti molicím zvolit?
Proti syntetickým postřikům si molice snadno vytvářejí rezistenci. Proto se jako nejúčinnější postřik proti molicím osvědčuje Natura Rock Effect na bázi bylinek. Alternativní koncentrát, opět na přírodní bázi, se jmenuje Neem Azal.
Pokud se neradi zdržujte přípravou postřiku z koncentrátu nebo nemáte postřikové zařízení, zvolte hotové postřiky Neudosan AF nebo Rock Effect New. Narozdíl od vodou ředěných postřiků si nespotřebovaný zbytek můžete schovat na později, aniž by se zkazil. Postřiky namíchané z koncentrátu musíte spotřebovat hned.
Všechny tyto přípravky ochrání rostliny i před mšicemi.
Domácí postřiky na molice
Zastánci domácích postřiků si mohou namíchat vlastní přípravek. Pozor, účinnost těchto receptů bývá proměnlivá a často mohou uškodit také užitečným predátorům molic, jejich použití tak dává největší smysl v uzavřeném prostředí skleníku.
Domácí postřik na molice připravíte smícháním vody s trochou citronové šťávy a pár kapek ekologického jaru jako smáčedla.
Alternativní postřik připravíte z nimbového oleje, který přidáte do vody v množství jedné až dvou čajových lžiček na litr vody. Opět přidáte ekologický jar a pořádně protřepete. Nimbový olej může listům ublížit, domácí postřik si proto vždy nejdříve otestujte na vzorku listu. Sílu nimbového oleje můžete využít i bezpracně v podobě hotového postřiku Neemazal.
Další způsoby boje proti molicím
Rychlý způsob, jak zredukovat počet molic na rostlině, je použití jemného proudu vody ze zahradní hadice. Každý napadený list rukou opatrně nadzvednete a ze spodní strany spláchnete molice dolů. Populaci molic tak významně zredukujete.
Při silném napadení molicemi ve skleníku dává smysl nasazení parazitické vosičky Encarsia Formosa, které likvidují larvy molic. Do skleníku stačí zavěsit kartičky s kuklamy vosiček a příroda si už poradí sama. Jedná se o dražší řešení, vhodné pro velkopěstitele.
Rostliny s robustnějšími lze molic zbavit také opatrným odsáním vysavačem. Musí být nastaven na slabý tah a doporučujeme použít nástavec s kartáčem, aby se trubka nepřisála k listu. Ošetřžení opakujte jednou za pár dní, vysavač likviduje dospělé molice i nymfy.
Zajímavou metodou, kterou můžete zkusit, je pokrytí povrchu substrátu odrazivou hliníkovou fólií. Stačí kuchyňské aluminium. Světlo, které se odráží na spodní stranu listů, molice mate natolik, že jim znesnadňuje lokalizaci vhodných cílových rostlin. Pokud potřebujete ochránit malé množství sazenic, připadá tato zajímavá metoda v úvahu. Vhodná je k ochraně zejména malých sazenic. K dostání jsou i speciální reflexní mulče, někdy na bázi plastu. V horkém počasí je ale nutné takový mulč odstranit, aby nedošlo k přehřívání rostlin.