Hnojiva na růže
Růže vytvářejí velké květy a mají proto vyšší potřebu fosforu (P). Vyšší hodnotu fosforu ve formulce NPK mají však pouze drahá hnojiva používaná v agrokulturách. Z mikroživin růže využijí vápník, hořčík, síru, bór, měď, železo, mangan a zinek. O tuto směs se kvalitní hnojivo postará za vás.
Které hnojivo na růže je nejlepší?
Mezi osvědčená hnojiva na růže patří Kristalon na okrasné dřeviny nebo silnější Kristalon Gold. Příznivci organického hnojení zvolí přírodní hnojivo na růže Trumf nebo méně komplexní, ale prospěšnou výživu v podobě sušeného kravského hnoje. Z organického zdroje růže fosfor přijímají lépe než ze syntetických hnojiv.
Pokud růže rostou v zemině, která je zásaditější (zjistíte pH testem pomocí kapesního měřiče) nebo chudá na hořčík, pomůže přihnojení hořkou solí. Podpořít vývoj listů a stonků růží a sytější zbarvení květů. Ideální čas na přidání epsomské soli je na jaře nebo při vysazování růží.
Jak na krásnější růže
Nejprodávanější
Tipy pro hnojení růží
Růžím vyhovuje pH půdy 6.0 až 7.0. Při tomto pH je absorpce živin ze substrátu optimální. Před aplikací hnojiva je proto vhodné si změřit pH půdy. Může se to zdát jako námaha navíc, ale vyplatí se.
Před hnojením a po něm růže zalijte. Je to klíčové proto, aby se zabránilo spálení kořínků či šoku ze silného hnojiva. Nikdy růže nehnojte v horkém počasí. Způsobíte jim šok. Zalévejte a počkejte, až se ochladí.
Zbyla vám ve frenchpressu kávová sedlina? Čas od času ji vyklopte k růžím. Dopřejete jim tím "nakopnutí" dusíkem, aniž byste investovali do hnojiva.