Hnojiva na muškáty

Při hnojení muškátů neboli pelargonií je klíčový poměr základních prvků NPK v hnojivu. Dusík (N) zajišťuje růst a sytou zeleň listů, fosfor (P) podporuje bohaté květy a silné kořeny a draslík (K) je nutný pro sílu a zdravý metabolismus a dobrou hydrataci rostlin.

Kvalitní hnojivo dodá muškátům i mikroprvky, tedy stopové množství prvků jako je železo, zinek nebo hořčík. 

Které hnojivo na muškáty je nejlepší?

Ideální je hnojivo pomalu se uvolňující do půdy, jako je Elixír na muškáty. Pro obnovení vitality rostlin po zimě je vhodná regenerace pomocí Vitality Komplexu pro oslabené muškáty na bázi žížalí vody. Hledáte-li hnojivo 100% přírodní hnojivo na muškáty, zvolte žížalí vodu Biopon. Pokud máte slepice, muškátům prospívá také domácí hnojivo v podobě slepičího trusu vykvašeného dva týdny ve vodě.

Nejprodávanější

Hnojik1,3
 
169 Kč
hnojik100ml
 
20 Kč
hnojnik7kg
HNOJÍK - organické hnojivo 20l
Skladem (>5 ks)
50862
 
1 679 Kč
1 položek celkem
Biopon vermikompost na muškáty a balkonové rostliny
Přírodní
62 Kč

100 % přírodní produkt z vermikompostu obohacuje půdu o živiny. Zajistí krásnou barvu květů. Žížalí voda je balzám pro vaše muškáty.

19537

Jak o muškáty správně pečovat

Muškáty jsou nenáročné na pěstování a proto vhodné i pro začátečníky. Aby prospívaly, potřebují ideálně 6 hodin slunečního svitu denně. Není se co divit, pelargonie pocházejí z Jižní Afriky a Austrálie. Jižní a západní strana jim vyhovuje nejvíc. 

Muškáty nepotřebují přehnaně zalévat a dobře snášejí sucho. I tak ale preferují pravidelnou zálivku.  Ideálně vpodvečer. Větší nárok na vodu mají muškáty v květináči, který vysychá rychleji než truhlík. Nutná je dobrá drenáž truhlíku a lehký substrát.

Bohaté květy udržíte, když budete odstřihávat odkvetlá květenství a větvení podpoříte zaštipováním stonků. Jinak muškáty nepotřebují stříhat.

Jak muškáty správně hnojit

Muškáty hnojíme zejména s cílem dosáhnout bohatých květů. Mnoho druhů muškátů má repelentní účinky na komáry, kteří se oknu s bohatě kvetoucí pelargonií na parapetu raději vyhnou. Takže bohaté květy u muškátů rozhodně chcete.

Pokud mají vaše muškáty suché okraje listů, značí to nedostatek draslíku a opět potřebu přihnojit. 

Muškáty se hnojí pozdě zjara nebo v létě, nikdy v období vegetačního klidu. Přehnaným hnojením jim neprospějete. Příliš mnoho dusíku? Křehké výhonky a nevýrazná zelená. Předávkování fosforem? Potlačený růst muškátu.