Když objevíme brouka v bytě a nevíme, o jakého škůdce jde, je to stresující. Odkud se vzal? Je nebezpečný? Prvním krokem je proto správná identifikace škůdce. V bytě nejčastěji narazíme na následující brouky:
1. Štěnice
Asi nejhorší možná varianta. Štěnice se rychle množí a jejich hubení je poměrně pracné. Když je ale odhalíme včas, můžeme se pomocí správného postupu štěnic zbavit svépomocí. Jak na to: pročtěte si podrobné informace o štěnicích a nejčastější dotazy. Pokud si na likvidaci svépomocí stále troufáte, zakupte potřebné přípravky a pusťte se do toho.
Co na štěnice použít
K vyhubení štěnic budete potřebovat sprej Protect, dýmovnici a některou z pastí na štěnice pro následný monitoring.
Prohlédnout přípravky
2. Pisivka
Pisivky jsou jedním z brouků, kteří se štěnicím podobají - na rozdíly se můžete podívat zde. Pisivky přitahuje vše zatuchlé a v bytě představují rozhodně menší problém, než štěnice. Jedná se o materiálového škůdce, který signalizuje výskyt plísní.
Co na pisivky použít
K likvidaci pisivek pomůže jednak snížit vlhkost v bytě, aplikovat sprej Atak nebo Protect s dlouhodobým ochranným účinkem, a při větším zamoření dýmovnice na hmyz.
Prohlédnout přípravky
3. Červotoč spížní
Další škodlivý brouček, na kterého v bytě můžeme natrefit, je červotoč spížní. Kromě potravin s obsahem škrobu rád napadá vlnu, herbáře nebo vycpaná zvířata.
Co na červotoče použít
K vyhubení červotočů spížních budete potřebovat sprej Zelená síla proti potravinovým molům (ano, čtete správně) nebo křemenitý prášek ve spreji a lepovou past Atraset.
Prohlédnout přípravky
4. Šváb
Švábi a rusi domácí jsou nechutní smradlaví brouci, kteří jsou tak odolní, že někdy přežijí i zašlápnutí. Jejich výskyt je spojený s vlhkými a tmavými místy. Když si o švábech přečtete, zjistíte, podle čeho je doma poznáte, a dozvíte se o nich spoustu zajímavostí. Se speciálními pastmi a nástrahami se pak můžete pustit do jejich likvidace.
Co na šváby použít
K likvidaci švábů a brouků rusů se vám budou hodit nástrahy a lepové pasti, sprej Zelená síla proti švábům a při silném zamoření dýmovnice.
Prohlédnout přípravky
5. Blecha
Blechu si v bytě často lidé při prvním pohledu pletou se štěnicí. Blechu na rozdíl od štěnic domů zavlékají domácí mazlíčci, nebo i hlodavci. Pokud si nejste jistí, o kterého brouka jde, podívejte se na vzhledový rozdíl mezi štěnicí a blechou. Podrobné informace o blechách potom najdete zde. Následně vám pomůže vysavač, pračka a doporučené přípravky z našeho e-shopu.
Co na blechy použít
K likvidaci blech budete potřebovat sprej Protect, dýmovnici na blechy a křemenitý prášek ve spreji. K ochraně mazlíčků potom pipetu proti blechám nebo značkový obojek.
Prohlédnout přípravky
6. Pilous
Pilous černý je brouk z čeledi nosatcovitých, proto ho poměrně snadno poznáte podle protáhlého nosce. Útočí na spižírny, kde si bez dovolení pochutnává na mouce, obilovinách, rýži, těstovinách nebo ořeších.
Co na pilouse použít
Do spíže si nechcete nasazovat jedovatou chemii, proto na pilouse doporučujeme křemenitý prášek, buď ve spreji nebo v sypké podobě.
Prohlédnout přípravek
7. Rušník
Poslední brouk, na kterého v bytě nejčastěji narazíte, se jmenuje rušník skladištní. Jeho larvy žerou téměř vše, od koberců, přes textil, až po uskladněné potraviny. Dopručujeme přečíst si detailní a zajímavé informace o rušnících, včetně nejčastějších druhů a postupu likvidace.
Co na rušníky použít
Proti rušníkům vám budou fungovat kuličky proti molům, křemenitý prášek a sprej Zelená síla proti potravinovým molům.
Prohlédnout přípravky