Proč používat deratizační staničky na potkany a myši?

Oblíbili si váš dům, byt nebo chalupu hlodavci? Zbavit se jich můžete snadno – buď za pomoci pastí, nebo účinného jedu. Nezapomínejte při tom ale na bezpečnost.

Past na myši nebo jedová nástraha patří mezi spolehlivé způsoby, jak se hlodavců v domácnosti (ať už jde o myši, krysy nebo třeba potkany) zbavit. Buďte při tom ale opatrní. Obzvlášť pokud s vámi žijí malé děti nebo domácí mazlíčci. Stačí totiž jen chvilka nepozornosti a k jedu, původně určenému škůdci, se mohou dostat i oni.

Vždy proto platí – chcete-li nastražit pasti nebo jed, používejte k tomu speciální deratizační staničky

Co je deratizační stanička?

Deratizační staničky jsou malé plastové boxy s otvory, do kterých past nebo jed umístíte. Podle škůdce můžete vybírat budď staničky na myši, nebo větší staničky na potkany.

Mimochodem, do staničky můžete umístit i nejedovatou návnadu. Tu využijete především jako prevenci, nebo pokud máte na výskyt hlodavců teprve podezření, a potřebujete ho potvrdit. Dokud bude návnada netknutá, můžete být v klidu.Pokud bude okousaná, znamená to, že se ve vašem domě myši nebo potkani skutečně vyskytují a je třeba situaci začít co nejrychleji řešit.

Proč deratizační staničky používat?

  • díky umístění jedu nebo pasti do deratizační staničky snížíte riziko, že se k jedu nebo pasti dostane jiné zvíře, než škůdce, kterého se chcete zbavit.
  • škůdci, jako jsou myši nebo potkani, navíc mají uvnitř staničky větší pocit bezpečí. Jedovou nástrahu tak zkonzumují s větší pravděpodobností (a ve větším množství), než kdybyste jed nastražili volně na zem.

Jak správně používat deratizační staničky?

  1. Vybírejte kvalitní staničky z pevného plastu, uzamykatelné klíčkem. Jsou dražší ale výrazně odolnější. Levná měkká stanička není třeba pro zvědavého psa žádný problém.
  2. Na deratizační staničku nalepte etiketu s informací, jaký druh jedu stanička obsahuje.
  3. Deratizační staničku umístěte do míst, kde se hlodavci nejčastěji pohybují, nejlépe ke stěnám nebo do rohů místnosti.
  4. Uhynulé hlodavce nikdy nesbírejte holou rukou a dodržujte hygienické zásady.

Diskuze (0)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: