Představujeme živolovné pasti na myši

Živolovné pasti jsou považovány za nejhumánnější způsob, kterými se můžete zbavit myší ve vaší domácnosti nebo na pozemku. Pořizují je lidé, kteří se snaží ke všem zvířatům chovat soucitně, i když se třeba jedná z pohledu člověka o škůdce. Proto jsme do nabídky e-shopu zařadili i několik modelů pro odchyt živých myší.

Jak živolovné pasti fungují?

Princip je velmi jednoduchý. Do pasti se vloží netoxická návnada - jed by jaksi popíral celý smysl. Živolovná past se uloží na místo, kudy myši chodí nebo kde to lze předpokládat. Když myš zavadí o sklápěcí mechanismus, past se zavře a myš uvězní uvnitř.

Živolovné pasti jsou sice drátěné nebo mají dýchací otvory, takže chycené myší se neudusí, ale stejně je past potřeba past pravidelně kontrolovat. Bez vody a v horku, například v létě na půdě, totiž lapené myši v pasti příliš dlouho nepřežijí, řádově pouze několik dní.

Jak živolovnou past správně použít?

Konstrukčně jsou pasti živolovky velmi jednoduché, ale stejně jako u ostatních pastí je nutné dodržet několik zásad, pokud chcete být při odchytu úspěšní:

  • Při manipulaci s pastičkou používejte rukavice. Pokud na past saháte holýma rukama, ulpí na ní váš pach, který může myší varovat, takže se pasti vyhnout.
  • Další zásada je správná návnada a správné umístění pastičky. O tom podrobněji níže.
  • Nastraženou past je nutné často kontrolovat, jinak vám úlovek uhyne.

Jakou návnadu do pasti nastražit?

Samozřejmě takovou, které myši neodolají. Buď v domě najdete uzenou makrelu, slaninku, ořech či staré pečivo (pro skromnou myš) nebo k pasti pořídíte profesionální netoxickou návnadu s příchutí mango. Je vyrobená z plastu, a proto ji myší v podstatě nepožírají, čili kdyby se myš nechytla, nepodporujete myší populaci krmením. Kromě toho je návnada odolná vůči vlhkosti, nekazí se a nesmrdí.

Kam položit past na myši?

Past musíme položit tam, kde ji myši najdou. K tomu je důležité vědět, jak se myši pohybují. K orientaci využívají své vousky, kterými "ohmatávají" okolí. Myš se tak nejčastěji pohybuje podél zdi. Nejlepší umístění pro past je proto přímo ke zdi, myši do cesty. Alternativou je samozřejmě umístění do blízkosti vchodu do myší díry.

Kam chycenou myš vypustit?

Pokud možno ne k sousedovi. Jednak by to myš neměla daleko zpět k vám, a za druhé by to nebylo fér vůči sousedovi. Doporučujeme s pastičkou urazit pořádnou vzdálenost, nejlépe několik kilometrů, a pak ji teprve otevřít. Nové místo by mělo být zvoleno tak, aby tam myš měla šanci najít potravu a úkryt, když už si dáváte práci s tím, aby přežila.

Typy živolovných pastí

V nabídce e-shopu Pasti.cz můžete vybírat z těchto modelů:

Domečková past na myši

Domečková past na odchyt živých myší

Živolovná past s jedním vstupem. Je vyrobená z pletiva a má velmi snadné použití. Jedná se o jakési sítko s víčkem, ve kterém je vstupní otvor. Vstupní otvor se otevře pomocí páčky, a do pasti vloží návnada.

Prohlédnout produkt

 

Kovová živolovná past na myši

Kovová živolovná past na myši

Živolovná past se dvěma vstupními otvory. Zvyšuje šance na chycení myši, protože je jedno, ze které strany myš přijde. Je vyrobená z lehkého kovu a má opět velmi snadné použití. Průhledným víkem ihned vidíte, co se vám podařilo chytit.

Prohlédnout produkt

 

Živolovná past na myši rohová

Živolovná past na myši rohová

Živolovná past se dvěma vstupy, konstruovaná k umístění do rohu. V rohu past nezavazí a nehrozí, že o ni budete zakopávat. Jedná se o alternativu k předchozímu modelu.

Prohlédnout produkt

 

Živolovná past na myši Trip Trap

Plastová živolovná past na myši Trip Trap

Jdnoduchá past s jedním vstupem a dýchacími otvory. Přes průhledný plast ihned vidíte dovnitř pasti.

Prohlédnout produkt

 

Živolovná past na odchyt 4 myší

Živolovná past Victor Multicatch na 4 myši

Victor MultiCatch je past s vyšší kapacitou, která umožní chytit až 4 živé myši. Plastové provedení s velmi jednoduchou manipulací při vkládání návnady i natažení pasti.

Prohlédnout produkt

 

Živolovná past Big Cheese multicatch

Živolovná past Victor Multicatch na 4 myši

Další živlovná past na hromadný odchyt myší je od výrobce Big Cheese (v překladu tedy "velký sýr"). Umožní chytit 4 i více myší najednou. Umísťuje se vstupním otvorem ke zdi. Výrobce dodává i speciální, pro myši neodolatelnou návnadu.

Prohlédnout produkt

 

Živolovná past na potkany

Živolovná past na potkany

A nezapomínáme ani na potkany, pokud si je někdo chce chytit živé. Jde o kovovou past ve větším provedení, která robustnostní odpovídá schopnostem potkanů.

Prohlédnout produkt

 

Živolovná klec na potkany hromadná

Živolovná klec na potkany

Potřebujete-li chytit větší množsví potkanů, zvolte tuto klec. Důmyslná konstrukce umožňuje odchyt až 15 potkanů najednou. Dovnitř se vkládá kromě návnady i voda.

Prohlédnout produkt

 

A upozornění nakonec: na lapené hlodavce nikdy nesahejte holýma rukama. Přenášejí nemoci a mohou vás kousnout.
Pokud na chytání živých myší nemáte čas či náladu, můžete se vždy spolehnout na naši širokou nabídku klasických pastí, které myši rychle a spolehlivě usmrtí.

Diskuze (0)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Další články z našeho blogu

Choroby paprik (na listech a plodech)

Papriky pěstované na zahrádce mohou trpět několika závažnými chorobami, které ohrožují úrodu i zdraví rostlin. Mezi ty nejvýz...

Plíseň bramborová: jak ji zlikvidovat

Plíseň bramborová je jednou z nejnebezpečnějších chorob, které mohou potkat brambory. Kromě brambor postihuje i rajčata a občas i ...

Plíseň na okurkách a rajčatech: co dělat

Rajčata a okurky patří mezi plodiny, které velmi snadno chytnou plíseň. Všechna plísňová onemocnění mají společné jedno: šíří se v...

Mykorhizní houby: přírodní alternativa hnojení

Mykorhizní houby jsou speciální půdní houby, které žijí v symbióze s kořeny rostlin. Když je k rostlinám nasadíte, rozšíříte tím j...

Žloutnutí listů rostlin: příčiny a řešení

Když pokojovým rostlinám žloutnou listy, není to signál podzimu, ale příznak problému. Příčin může být několik. Podívejme se, co p...

Mrtvice meruněk: proč nastává a jak jí zabránit

Mrtvice meruněk, známá také jako jako apoplexie, je závažný stav postihující meruňku obecnou. Projevuje se náhlým vadnutím větví a...

Potkan: jak zlikvidovat nebezpečného škůdce

Volně žijící potkan obecný (Rattus norvegicus) je nejobávanější škůdce ze všech hlodavců. Bleskově se množí, přenáší nebezpečné ch...

Blechy: 27 otázek a odpovědí

Věděli jste, že blecha dokáže vyskočit až 160-krát výš, než sama měří? Jak dlouho vydrží bez potravy nebo jaká teplota ji zabije? ...

Zelená skalice: jak ji využít na zahradě

Zelená skalice je krystalický prášek světle zelené barvy snadno rozpustný ve vodě. Zabraňuje nedostatku železa a síry u rostlin, p...

3 přírodní věci, které odpuzují blechy

Internet je zaplaven informacemi o přírodních látkách, které odpuzují blechy. Většina z nich ale není v praxi dostatečně účinná, n...

Sortimentu odborně rozumíme, rádi vám poradíme
Při nákupu nad 2 000 Kč
doprava zdarma
Objednávky do 11:00
odesíláme tentýž den
98 % na Heureka,
3 500 ověřených recenzí
TOPlist